Tělovýchovná jednota Slavoj Teplice nad Metují  Ostatní
Aktuality
Diskuze
Osobnosti
Fotogalerie
Sportovní střípky
Co stojí za to

   Město Teplice nad Metují

96

     Infocentrum

     Ski areál

   Svaz

     ČSTV

     ČSTV kraj

     ČSTV okres

81

   Top 

     MHFF

     Redpoint

     BikeChallenge

     Rocková noc


       Návštěvnost

TOPlist

       Napište nám


E-mail:
volejbalek1@seznam.cz

ICQ: 459-071-878  
Skype: volejbalek1    

P. Hrubý O. Szabo K. Ulrichová R. Rzehak M. Vodehnal

Robert Rzehak


Robert Rzehak je nejstarším aktivním členem TJ Slavoj Teplice nad Metují. Dodnes hraje volejbal za mužstvo B. Účastní se téměř všech akcí, jako jsou např. turnaje v nohejbalu, v líném tenisu atd. Je nejen aktivním hráčem, ale především dobrým kamarádem nám všem. Jde příkladem nejen v zápasech, ale také v brigádnické činnosti. Určitě si všichni přejeme, aby mu zdravíčko dovolilo s námi ještě dlouhou dobu sportovat.

Rozhovor s Robertem Rzehakem, členem TJ Slavoj Teplice nad Metují, odd. volejbalu, nejstarším aktivním sportovcem TJ

Roberte, na úvod základní informace pro naše čtenáře
Narodil jsem se 1.12.1937 v Teplicích n.M., kde bydlím a působím dodnes

Je známo, že jsi všestranný sportovec-přesto, které sporty tě ovlivnily nejvíce?
Začínal jsem v Teplicích n.M. jako žák ve fotbalovém oddíle na postu pravé spojky.Od dvanácti let rovněž tady v Teplicích jsem provozoval sportovní gymnastiku, dále potom fotbal v Žacléři, následně gymnastiku již závodně znovu tady a od r. 1962 volejbal. Ve fotbale jsme vybojovali I.B třídu a měli jsem takové soupeře, jako Hradec Králové, Rychnov,Náchod,Opočno, Vamberk ap., volejbal hraju stále, jsem na soupisce mužů B.

Určitě si vzpomeneš na své trenéry...
Ve volejbale to byli zejména Mirek Sýkora, Miloš Forejtek, Honza Čálek, ve fotbale Hamerský z Hronova, v gymnastice bratři Vávrové, Jirsa,Olda Schejbal st., Hitschfel, Možný..

A oddíly, kde jsi působil?
Slavoj Teplice n.M, Baník Žacléř, Jiskra Adršpach

Jaké byly úspěchy?
V gymnastice jsem vybojovali krajský přebor, ve fotbale jak jsem se zmínil I.B třídu.kde na nás chodilo i 1.000 diváků /!!/, ve volejbale II.tř. okresního přeboru

Čeho si nejvíc vážíš?
Hlavně že mi vydrželo zdraví a můžu stále hrát. Potom že okolo sportu byla a je dosud výborná parta, zejména ve volejbale. U nás v družstvu mužů B je mezi nejmladším hráčem a mnou rozdíl 50 let a celý kolektiv to bere jako samozřejmost, to je moc pěkné.Vážím si také toho množství akcí, které se každoročně organizují nebo je tam TJ jako spoluorganizátor-buď mají úplně sportovní charakter a nebo je tam sport v podtextu.Nemůžu opomenout své přátele-Zdeněk Pouznar st. je asi nejdéle působící spoluhráč, hrajeme spolu od r.1968, Mirek Sýkora je také výborný rozhodčí, z těch mladších si vážím např. Míši Válkyové pro její neutuchající volejbalový zápal, Jitky Martincové jako trenérky těch nejmladších děvčat, práce výborů, Michala Kaplana a Aťky Válkyové, předsedkyně TJ, která dobře navázala na práci dřívějších předsedů .Vážím si také i všech spoluhráčů.Hrálo a hraje se mi se všemi dobře.

Samozřejmě že víš i o nějakých záporech ...
Nepodařilo se nám s výjimkou jedné sezóny dát dohromady volejbalové družstvo chlapců a tenhle nedostatek bohužel trvá. Mrzí mě, že se nám nepodařilo postoupit v okresním přeboru o třídu výš, loni tomu chybělo opravdu minimum

A co přání do budoucna?
Sportovcům přeji samozřejmě co nejvíc úspěchů v soutěžích, pro TJ další nové oddíly, jako např.
nedávno založené koloběžky /cykloskiklub/ a pro nás pro všechny novou halu. Už tady měla dávno být, přibudou další sportovci, i pro město to bude mít význam. Oceňuji práci našeho starosty p. Brandejse, jeho snahu o to, aby to pochopilo co nejvíc teplických občanů. Pan starosta u mě obstál, a to říkám bez ohledu na halu a na to, že jako aktivní sportovci k sobě máme možná blíž.
Dál bych si přál větší návštěvy diváků, a to nejen kvůli sportu samému, ale aby se sami přesvědčili o tom, co se děje na sportovištích mimo utkání, co všechno se opravuje a buduje. Nikdo z nás to přece nedělá jen pro sebe, ale hlavně pro další generace, pro děti, pro vnoučata...

Roberte, děkuji za rozhovor a jménem všech sportovců a přátel ti přeji pevné zdraví a všechno dobré, co ty nezištně přeješ druhým.
Otázky pokládal Milan Ulrich

Portály, vyhledávače
Seznam
Centrum
Atlas
Tiscali
iDNES
Google
Morfeo
Sportovní zpravodajství
Fotbal
Volejbal
Hokej
Sport.net
Sportovní výsledky
Livescore
Futbol24
Livesport
Teletext

Používané odkazy
Jízdní řád
Počasí
TV program
Mapy
Telefonní seznam
Sms zdarma
Rádia on-line
 Jazz
 Beat
 Dance
Zpravodajství ČT24
E-shop  - sport
Fotbalový-obchod
Hokejsport
Volejbal - Bucla
Můjsport
Nasport
Fit výživa
České lyže
E-tenis
Iceshop
JM Sport
Merco
2007 Design